Active & Vege

12/05 - 16/05 2021

dojazd własny

1390 PLN

ACTIVE & VEGE to 5 dni pracy nad ciałem i duchem – poprawą postawy, wzmocnieniem mięśni, rozciągnięciem i mnóstwem endorfin! 

Mała grupa, świetna atmosfera, połączenie aktywności z relaksem…

Leśniczówka Gaja

W warmińskim siedlisku z długą historią i bajkowym położeniem, mamy szansę poczuć się Dziećmi Matki Ziemi (w mitologii zwanej Gają). Siedlisko usytuowane z dala od innych zabudowań, na granicy stuletniego lasu i warmińskich łąk, przy dzikim stawie. Zabudowania to – 170 letni dom, zabytkowa kapliczka i dwa okazałe budynki gospodarcze. Wszystko wśród starego sadu, przy wiekowej lipie, rozłożystym klonie, u boku sędziwej gruszy.

Po minięciu wjazdowej bramy na posesję, wita nas ptasi gwar i kwitnące kwiaty. Zauważamy ustawione po skończonej pracy wiejskie sprzęty i zachwycamy się, nie mogąc oprzeć się wrażeniu, że skądś to wszystko znamy. W panujące tu ład i harmonię pomiędzy działalnością człowieka, a przyrodą, pragniemy się zanurzyć, a w przyszłości powrócić.
 

LEŚNICZÓWKA GAJA to gospodarstwo agroturystyczne, usytuowane we wsi Kaborno, na Warmii, 10 km od Olsztyna, w kierunku Szczytna. Za płotem zaczyna się Puszcza Napiwodzko-Ramucka, a w odległości 0,6 km nie ma żadnych zabudowań, tylko przyroda…

Dom został wybudowany w 1840 roku i należał do bogatego rolnika. Do tej pory między zabudowaniami można spotkaćsporo sprzętów. Po wojnie, do roku 2007 mieściła się tutaj leśniczówka. W 2017 roku, po 4 latach spędzonych w Peru, kupiłam siedlisko i rozpoczynam w nim swoją historię.

Leśniczówka Gaja

Wnętrze

Ramowy plan wyjazdu

Dzień 1.

Dojazd własny do Leśniczówki Gaja

Dojazd we własnym zakresie (możliwość zorganizowana wspólnego przejazdu z Bielska-Białej, Katowic, Krakowa - opcja do uzgodnienia ). Zakwaterowanie w godzinach wieczornych. Kolacja.

Dzień 2.

Warsztaty ruchowe + kulinarne

Poranna praktyka yogi. Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek w rytmie slow. Obiad. Zajęcia ruchowe typu fitness. Kolacja.

Warsztaty gotowania – wspólne przygotujemy kolacje  z ekologicznych produktów.

Dzień 3.

Warsztaty ruchowe + kulinarne

Warsztaty gotowania - wspólnie przygotujemy śniadanie z ekologicznych produktów. Zajęcia ruchowe typu fitness. Czas wolny na odpoczynek w rytmie slow. Obiad. Wieczorna relaksująca praktyka yogi. Kolacja.

Dzień 4.

Warsztaty ruchowe + kulinarne + prelekcja o Peru

Poranna praktyka yogi. Śniadanie. Czas na wypoczynek w rytmie slow. Warsztaty gotowania - wspólnie przygotujemy obiad z ekologicznych produktów. Zajęcia ruchowe. Kolacja. Prelekcja z ilustracją fotograficzna na temat Peru. 

Dzień 5.

Warsztaty ruchowe oraz zakończenie wyjazdu

Poranna praktyka yogi. Śniadanie. Wykwaterowanie i zakończenie warsztatów oraz wyjazdu. 

Zajęcia ACTIVE

YOGA - Wywodzący się z dawnych Indii system ćwiczeń. Powoduje polepszenie wydolności, możliwości kondycyjnych, a zwłaszcza wpływa na elastyczność, gibkość ciała a także jego siłę. Ponadto efekty jogi to także zwiększenie świadomości własnego oddechu, bowiem rytm oddychania jest jedną z kluczowych zasad prawidłowego praktykowania tego rodzaju aktywności. Podczas wyjazdu codzinnie odbędzie się 1,5h praktyka. Poranne zajęcia - vinyasa lub myoyin, a wieczorem yin joga.

a prócz tego codzienne zajęcia typu fitness:

1 – TBC - Zajęcia zawierają dwie grupy ćwiczeń: siłowe, które pozwalają wyrzeźbienie mięśni oraz aerobowe, które zapewniają spalanie i redukcję tkanki tłuszczowej. Trening pozytywnie również wpływa na zwiększenie wydolności organizmu oraz wzmocnienie siły mięśni.

 

2 – TABATA - Trening Tabata to skuteczna broń w walce o smukłą sylwetkę. Zaletą tego intensywnego treningu jest to, że spalamy kalorie jeszcze po jego zakończeniu, ponieważ poziom przemiany materii jest wtedy znacznie podwyższony.


3 – FAT BURNING - Ta forma zajęć aerobowych stanowi połączenie aerobiku z tańcem. Podczas treningu w rytm energetycznej muzyki będziesz wykonywać układ choreograficzny pozwalający spalić mnóstwo kalorii. 

Warsztaty VEGE

warsztaty poprowadzi gospodyni domu - Pani Małgorzata Olejnik, która przekaże nam swoje autorskie przepisy na zdrową i smaczną kuchnię roślinną.  Program zawiera 3 zajęcia warsztatowe gdzie uczestniczki przygotują wspólnie śniadanie, obiad i kolację złożoną z ekologicznych i zdrowych lokalnych produktów. Całość zostanie zwieńczona wspólnym posiłkiem.

(opcja fakultatywna - obowiązują wcześniejsze zapisy)

Masaż Lomi Lomi Nui 1,5h

Lomi Lomi Nui jest masażem wywodzącym się ze starożytnej hawajskiej sztuki pracy z ciałem zwanej Kino Mana. Samo słowo Lomi określa masaż, pod którym rozumiemy: naciskanie, ugniatanie, pocieranie, ale także praca nad wewnętrzną i zewnętrzną stroną oraz dotykanie miękką łapą zadowolonego kota. Podwojenie słowa w języku hawajskim powoduje zwielokrotnienie jego znaczenia, a więc podwojenie słowa Lomi podkreśla intensywność i jakość masażu. Natomiast Nui znaczy ważny, jedyny w swoim rodzaju. Tak więc Lomi Lomi Nui możemy przetłumaczyć jako jedyny w swoim rodzaju masaż, dający uczucie błogości zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Masaż trwa ok 2 godzin i obejmuje całe ciało – od stóp do głowy i twarzy oraz dłoni. Jest masażem niezwykle relaksującym i głębokim, a jego odprężające działanie możemy odczuć zarówno na poziomie ciała jak i umysłu. 
Koszt: 200 zł 

Warsztaty poprowadzą

 • JUSTYNA CILULKO-DOŁĘGA

  Yoga & masaż

  Nauczycielka vinyasa jogi RYT 200, Yin jogi i techniki pracy z powięziami Myoyin, jogi śmiechu, pranajamy, relaksacji oraz medytacji. Masażystka Lomi Lomi Nui, organizatorka kobiecych kręgów.

 • MAŁGORZATA OLEJNIK

  Warsztaty kulinarne

  Podróżniczka, właścicielka Leśniczówki Gaja. Przez kilka lat mieszkała w Peru, gdzie organizowała wyprawy, prowadziła dom gościnny. Jej hobby jest gotowanie głównie kuchni roślinnej, ponieważ jest wegetarianką a także znawczynią kuchni świata. 

Cena zawiera:

 • Wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji - wegańskie posiłki

 • Noclegi w pokojach 2,3,4 osobowych

 • Warsztaty ruchowe dwa razy dziennie po 1h (joga & zajęcia typu fitness) 

 • Warsztaty gotowania kuchnia wegetariańska i wegańska (3 razy podczas pobytu) 

 • Korzystanie z dodatkowej infrastruktury obiektu

 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu 

 • Ubezpieczenia

 • Opcji fakultatywnych:

  • Wypożyczenia rowerów 

  • Zorganizowania spływu kajakowego 

  • Możliwość zapisu na masaż Lomi Lomi Nui 1,5h - 200 zł (obowiązuje wcześniejsza rezerwacja)

WSPÓŁORGANIZATOREM WYJAZDU JEST BIURO BESKIDVISION.

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Jesteś zainteresowany?

Adres

ul. Jana III Sobieskiego 11, 43-300 Bielsko-Biała

Kontakt

724 801 699, 665 305 910

Obserwuj

©2021 by Awertour Sp. z o.o.