top of page

Czarnogóra

Serce Bałkanów

24 czerwiec -03 lipiec 2022

wyjazd z Tarnowa (możliwość zorganizowania

dowozu do miejsca zbiórki)

1550 PLN + 270 EUR

Image by olga brajnovic

Ramowy plan wyjazdu

Dzień 1.

Zbiórka w Tarnowie. Nocny przejazd do Czarnogóry. W zależności od obostrzeń trasa przejazdu zostanie podana na miesiąc przed wyjazdem. /Wyżywienie we własnym zakresie/.

Dzień 2.

Przyjazd do CZARNOGÓRY. Zakwaterowanie w CANJ lub SUTOMORE w Czarnogórze, zakwaterowanie w hotelu min.*** z basenem. Odpoczynek na plaży, spacer, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie, przejazd do BUDVY, spacer po starówce, cytadela, czas wolny. Zwiedzanie starego miasta w BUDVIE . Miejscowość przyciąga malowniczymi widokami, zabytkową starówką, wspaniałą roślinnością śródziemnomorską oraz licznymi piaszczystymi plażami. Przejazd do OSTROG. Klasztor Ostrog słynie z relikwii Bazylego Ostrogorskiego, która od kilku wieków się nie rozkłada. Powrót do hotelu. Po drodze krótki postój w miejscu ze wspaniałym widokiem na hotel - wyspę ŚWIĘTY STEFAN. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie, wyjazd do PODGORICY, stolicy Czarnogóry, spacer po starym mieście, zwiedzanie m.in.: Stary Most na rzece Ribnica, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego. Przejazd do VRANIJNA lub VIRPAZAR. Rejs po największym jeziorze na Bałkanach, naturalnej granicy między Albanią, a Czarnogórą - JEZIORZE SZKODERSKIM. Jezioro jest największym europejskim rezerwatem ptactwa – żyje tu 280 gatunków ptaków z których wiele jest na wymarciu oraz 40 gatunków ryb. Na terenie jeziora został również utworzony Park Narodowy w roku 1983. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Baru, Przejazd do STAREGO BARU, ruin zabytkowego średniowiecznego miasta, zwiedzanie, czas wolny. Powrót do hotelu. Popołudniowy czas na odpoczynek. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie, całodzienny odpoczynek na plaży.
Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych m.in.: RAFTING RZEKĄ TARĄ (ok. 65 €), Wycieczka objazdowa – Albania Tour (ok.30  €), Kaniony Czarnogóry (ok. 60 €). Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie, wyjazd w kierunku Boki Kotorskiej, malowniczej zatoki wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Przejazd do  KOTORU, miasteczka ze wspaniale zachowaną średniowieczną zabudową, m.in.: KATEDRA ŚW. TRYFONA, KOLEGIATA NMP, WIEŻĄ ZEGAROWA, czas wolny.
Następnie REJS PO BOCE KOTORSKIEJ, zwiedzanie wyspy-muzeum MATKI BOSKIEJ ZE SKAŁ. Następnie przepłynięcie do malowniczej miejscowości PERAST, czas wolny. Dalszy rejs do TIVATU zwanego „Portem Montenegro” – spacer po najbardziej luksusowym porcie czarnogórskim. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie, odpoczynek na plaży, lunch, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd kanionem rzeki Morača, zwiedzanie MONASTYRU MORAČA, najstarszego czynnego czarnogórskiego klasztoru. Przejazd do hotelu. Odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9.

Po śniadaniu wyjazd w stronę Polski. Nocny przejazd.

Dzień 10.

Przyjazd do Polski na miejsca wyjazdów w godzinach rannych.

Cena zawiera:

 • 7 noclegów w hotelach ***/****

 • śniadanie i obiadokolacje wg. programu

 • przejazd komfortowym autokarem z wc, klimatyzacją, DVD, barkiem

 • opiekę pilota

 • ubezpieczenie KL, NNW, OC

 • taksa klimatyczna

Cena nie zawiera:

 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego – 20 euro dziennie

 • 70 euro -  wstępy, rejsy po Boce Kotorskiej i Jeziorze Szkoderskim + przewodnicy – OBOWIĄZKOWA DOPŁATA ZA KOSZTY REALIZACJI PROGRAMU

 • SKŁADKA TFG i TFP - 20 ZŁ – płatne na konto organizatora

 • 45 zł – wybór miejsca w autokarze – konieczny wcześniejszy kontakt z biurem

Warto wiedzieć:

 • Jadąc do Czarnogóry wymagany jest paszport. Czas oczekiwania na granicy Chorwacko – Bośniackiej oraz Chorwacko – Czarnogórskiej może być wydłużony.

 • Dodatkowe ubezpieczenie :
  OD KOSZTÓW REZYGNACJI W PRZYPADKU :
  – zachorowania nagłego – 3,5%
                 -  z rozszerzeniem na COVID 19 – 5%
  -  z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantanną –  6%
  -  zachorowania z  powodu chorób przewlekłych –5% 
  - z rozszerzeniem na COVID 19–  6%
  - z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantanną – 8%

 • Program jest ramowy i kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie

 • Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 • Organizatorem wycieczki jest Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe - BeskidVision.

Jesteś zainteresowany?

bottom of page