top of page
Mała ulica w Japonii

Japonia - Kraj Kwitnącej Wiśni

TERMINY I CENA

wiosna i jesień 2024

08.04 - 17.04.2024
08.10 - 17.10.2024

od 13 690 ZŁ
od 13 690 ZŁ

 

Wylot:
Warszawa (lotnisko Chopina)

Ramowy program wycieczki:

Dzień 1.

Przelot

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Odprawa bagażowo-paszportowa. Wylot do Tokio z przesiadką (rozkład lotów do podania bliżej terminu wylotu). Nocny przelot do Japonii.

Dzień 2.

Przylot do Tokio

Przylot do Japonii. Przygodę z Japonią rozpoczniemy od spaceru po dzielnicy Shinjuku - pełnej życia zarówno za dnia, jak i nocą. Tam zwiedzamy kolorowe uliczki i tradycyjne bary. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3.

Tokio

Po śniadaniu wyjście na zwiedzanie Tokio (przy pomocy komunikacji miejskiej). Odwiedzimy Senso-ji Temple, najstarszą buddyjską świątynię w mieście, i spacerujemy po Nakamise Shopping Street, gdzie można kupić pamiątki i tradycyjne japońskie przysmaki. Kolejnym przystankiem jest słynne Shibuya Crossing, gdzie obserwować można tłumy przechodzących ludzi. Przejazd pod Tokio na jeden z punktów widokowych na majestatyczną górę Fuji – symbol Japonii. Na zakończenie dnia obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4.

Nagasaki - Unzen

Po śniadaniu rozpoczynamy dzień od zjazdu na południe do Nagasaki superszybkim pociągiem Shinkansen. Następnie przenosimy się do Parku Narodowego Unzen-Amakusa, gdzie zakwaterowani jesteśmy w masywie wulkanu Unzen - znanego z filmu Martina Scorsese "Milczenie".

Wędrujemy w okolicach wulkanu, zwiedzając miejsca, gdzie chrześcijańscy męczennicy zostali upamiętnieni. Podziwiamy fascynujące zjawiska

wulkaniczne, takie jak gorące źródła, fumarole i unikalne formacje wulkaniczne. Następnie uczestniczymy w Mszy Świętej i zostajemy zakwaterowani w tradycyjnym hotelu w stylu japońskim, czyli ryokanie, wyposażonym w onsen - łaźnie z gorącą wodą pochodzenia wulkanicznego. Uroczysta japońska kolacja jest serwowana w tradycyjnych strojach, co pozwala nam lepiej poznać lokalną kulturę. Mamy również okazję doświadczyć tradycyjnej formy wypoczynku japońskiego i skorzystać z dobroczynnych kąpieli w siarkowych źródłach. Nocleg odbywa się w okolicy wulkanu Unzen, gdzie możemy cieszyć się spokojem i pięknem natury tego unikatowego obszaru.

Dzień 5.

Nagasaki

Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie Nagasaki, miasta związanego z postacią św. Maksymiliana Marii Kolbego. Nasze pierwsze miejsce to Klasztor w Hongochi, znany także jako Niepokalanów Japoński, gdzie znajduje się kościół - jedno z najważniejszych dzieł św. Maksymiliana w Japonii. W klasztorze możemy zwiedzić muzeum z wieloma eksponatami poświęconymi Świętemu, w tym jego celę, maszyny drukarskie i miejsce wydawnictwa

japońskiego „Rycerza Niepokalanej”, a także bogatą wystawę fotografii. Następnie uczestniczymy we Mszy Świętej i odwiedzamy groty z Lourdes zbudowane przez św. Maksymiliana w pobliżu klasztoru. Kontynuujemy nasze zwiedzanie w Kościele Oura, najstarszym kościele w Japonii i miejscu, gdzie św. Maksymilian Kolbe przebywał podczas pobytu w Nagasaki. Odwiedzamy także dom, w którym mieszkał święty. W muzeum poświęconym działalności polskiego świętego oraz japońskim chrześcijanom, którzy często zmuszani byli do ukrywania się, poznajemy jego historię. Następnie kierujemy się do Muzeum i pomnika 26 męczenników, w tym św. Pawła Miki i jego towarzyszy, które zostały odwiedzone przez Jana Pawła II i Matkę Teresę. Po tym doświadczeniu udajemy się do Muzeum Bomby Atomowej, gdzie zobaczyć można historię straszliwego wybuchu bomby atomowej i spacerujemy do Parku Pokoju, aby zatrzymać się na chwilę refleksji. Obiadokolacja. Mamy również możliwość zrelaksowania się w onsenach i skorzystania z zdrowotnych kąpieli. Nocleg odbywa się w okolicy wulkanu Unzen, co dodatkowo dodaje uroku naszej podróży.

Dzień 6.

Kioto

Po śniadaniu wyruszamy Shinkansenem do Kioto, historycznej stolicy Japonii. Nasze pierwsze miejsce to park ze Świątynią Złotego Pawilonu, który jest wpisany na listę UNESCO i uznawany za jeden z najbardziej okazałych zabytków historycznych w kraju kwitnącej wiśni. Kolejnym punktem naszego zwiedzania jest katedra św. Franciszka Ksawerego - miejsce, gdzie pierwszy misjonarz Japonii rozpoczął swoją działalność. Bierzemy udział w Mszy

Świętej, oddając hołd temu ważnemu świętemu. Zobaczymy również malowniczy las bambusowy, który jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej znanych miejsc w okolicy. Po południu spacerujemy wzdłuż rzeki Kamo do słynnej dzielnicy gejsz Gion. Tam zobaczymy tradycyjną zabudowę dawnej stolicy państwa i możemy zapoznać się z fascynującą kulturą gejsz. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7.

Kioto - Akita

Po śniadaniu przejazd do słynnego kompleksu świątynnego Fushimi Inari. Znany ze swoich charakterystycznych karmazynowych bram torii które tworzyły wąskie korytarze prowadzące w głąb lasu, sanktuarium to jest ważnym miejscem kultu w japońskiej tradycji shintō. Każda brama, w japońskiej kulturze uważana za przejście między światami ludzi a duchów, była ozdobiona napisami i symbolem Inari – bóstwa ryżu i płodności. Następnie podróż (pociągiem) do Akity znanej jako miejsce objawień Matki Bożej. To miasto przyciąga pielgrzymów i wiernych z całego świata. Podczas wieczoru zaplanowana jest wizyta w kościele św. Augustyna, gdzie odbędzie się Msza św. Następnie zwiedzanie pomnika męczenników chrześcijańskich północnej Japonii. Obiadokolacja oraz nocleg w Akicie.

Dzień 8.

Akita - Tokio

Po śniadaniu odwiedzenie Sanktuarium Maryjnego poświęconego Matce Bożej Płaczącej. W trakcie wizyty okazja do zobaczenia klasztoru, w którym Matka Boża objawiła się Agnieszce Katsuko Sasagawie. Wyjątkowa figura Matki Bożej płaczącej, która stała się symbolem Akity,  również znajduje się w tym miejscu. Popołudniowy przejazd do Tokio. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9.

Tokio

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejście na ostatnie zwiedzanie Tokio. Pierwszym przystankiem będzie spacer przez dynamiczne biznesowe dzielnice Otemachi i Marunouchi. To serce japońskiej gospodarki, a także świadectwo nowoczesnej architektury i dynamicznego życia miasta. Następnie przeniesiemy się do luksusowej dzielnicy Ginza, gdzie znajdują się ekskluzywne butiki, renomowane restauracje i kulturalne ośrodki. W dalszej części dnia przeniesiemy się na plac przed Pałacem Cesarskim. To symboliczne miejsce, gdzie znajduje się słynny "podwójny" most Nijubashi oraz fascynujący widok na zabudowania pałacowe, będące główną rezydencją Cesarza Japonii. Przejazd na lotnisko w Tokio.

Odprawa biletowo-paszportowa i wylot do Polski z przesiadką.

Dzień 10.

Przylot do Polski

Przylot na lotnisko w Warszawie. Zakończenie pielgrzymki (godziny lotów do potwierdzenia bliżej terminu wylotu).

Program
Świadczenia

Świadczenia

Cena zawiera:

 • przelot bezpośredni na trasie WAW-PEK-NRT-PEK-WAW z bagażem co najmniej 20 kg,

 • noclegi w hotelach 3*, ryokan z dostępem do onsenów  z wyżywieniem HB (2 x dziennie),

 • przejazdy pociągami ekspresowymi pomiędzy miastami (w ramach biletu JR-pass),

 • przejazdy w miastach komunikacją miejską lub busami,

 • ubezpieczenie KL+CP, NNW, BP

 • opiekę polskojęzycznego pilota‒przewodnika japonisty w Japonii,

 • wynajem sal konferencyjnych na Msze św.oraz rezerwacja Mszy w kościołach

 • wypożyczenie sprzętu audioguide

 • TFG, TFP

Cena nie zawiera:

 • kosztów biletów wstępów do zwiedzanych atrakcji – 80 000 JPY

 • ubezpieczenia od KR – 3% ceny wartości imprezy bez chorób przewlekłych, 6% ceny wartości imprezy z chorobami przewlekłymi

 • wydatków własnych

 • dodatkowych sztuk bagażu rejestrowanego lub upgrade'u do wyższej klasy w samolocie

Galeria

Galeria

Image by Alex Knight

Image by Alex Knight

Image by Yu Kato

Image by Yu Kato

Image by Tianshu Liu

Image by Tianshu Liu

Image by Galen Crout

Image by Galen Crout

Image by JJ Ying

Image by JJ Ying

Image by Louie Nicolo Nimor

Image by Louie Nicolo Nimor

Image by Tianshu Liu

Image by Tianshu Liu

Ścieżka świątyni

Ścieżka świątyni

Image by Pema Lama

Image by Pema Lama

Image by David Edelstein

Image by David Edelstein

Image by Yu Kato

Image by Yu Kato

Image by Jezael Melgoza

Image by Jezael Melgoza

Jesteś zainteresowany?

bottom of page