top of page
Image by shawnanggg

Korea Południowa (+ wyspa Jeju)

Wylot:
Warszawa (lotnisko Chopina)

Termin:
25.04 - 06.05.2023
12.09 - 23.09.2023

Cena:
19 970 zł
19 970 zł

Ramowy program wycieczki:

Dzień 1.

Przelot do Korei Południwej

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie. Bezpośredni przelot do Korei Południowej.

Dzień 2.

Seul

Przylot na lotnisko Incheon w okolicy Seulu. Przejazd na wyspę, położoną niedaleko lotniska w Seulu, żeby zobaczyć Ganghwa Dolmen Sites – kamienne konstrukcje neolityczne tzw. dolmeny – ślady pierwszych kultur na Półwyspie Koreańskim. Po drodze widok na umocnienia na granicy z Koreą Północną. Transfer do hotelu w Seulu i zakwaterowanie. Czas na odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 3.

Seul

Zwiedzanie stolicy Korei. Na trasie pałac królewski Gyeongbokgung zbudowany w XIV w., gdzie wśród bujnej i egzotycznej roślinności stoją zabytkowe pawilony. Podziwianie zabytkowej świątyni Jogyesa. Po południu spacer ulicą Insadong z galeriami sztuki, sklepami z pamiątkami, antykami. Wieczór folklorystyczny oraz kolacja powitalna w Korea House. Okazja do spróbowania tradycyjnych potraw – Royal Nogeum menu.

Dzień 4.

SEUL – P.N. SEORAKSAN – SEORAK

Rano przejazd na wschód, do Parku Narodowego Seoraksan. To rejon pełen zapierających dech krajobrazów, granitowych szczytów, ciekawych formacji skalnych, wodospadów, zabytkowych świątyń buddyjskich; widoki te były wzorem dla dawnych malarzy orientalnych obrazów. Zakwaterowanie w hotelu w górskiej miejscowości Seorak. Kolacja. Możliwość podziwiania zachodu i wschodu słońca w tym niezwykłym miejscu.

Dzień 5.

SEORAK – SEUL – BUSAN

Powrót do Seulu. Następnie podróż pociągiem do największego miasta na południu Korei – Busanu (Pusan). Zwiedzanie miasta. Spacer po targu rybnym Jagalchi, z którego owoce morza trafiają na stoły połowy mieszkańców Korei. Przejazd przez Haeundae, atrakcyjną, nadmorską dzielnicę z najbardziej popularną w okolicy plażą. Nad samą zatoką stoi nowoczesny, okrągły budynek Nurimaru APEC House. Na trasie przejazdu – Cmentarz Narodów Zjednoczonych, gdzie pochowano ponad 2 tysiące ofiar wojny koreańskiej (1950-53) z 22 krajów. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja złożona z owoców morza.

Dzień 6.

BUSAN – BOSEONG

Wcześnie rano wyjazd do Boseong. Po przyjeździe podziwianie zielonych, tarasowo położonych, plantacji herbaty często pojawiających się w filmach i reklamach telewizyjnych. Piękny krajobraz okalają malownicze rzędy cedrów. Na obiad tradycyjna potrawa tteok-galbi (żeberka wołowe), degustacja herbaty, a na deser lody o smaku herbacianym. Po posiłku wejście na punkt widokowy pawilonu Dahyanggak. Następnie przejazd na plażę Yulpo Beach. Wieczorem typowa koreańska kolacja. Powrót do Busanu.

Dzień 7.

BUSAN – GYEONGJU

Przejazd do Gyeongju. Po drodze zwiedzanie Tongdosa, zbudowanego w VII wieku, jednego z najstarszych klasztorów buddyjskich na Półwyspie Koreańskim. Obecnie pełni on także funkcję muzeum. Spacer po zabytkowej wiosce Yangdong, w której pochodzące sprzed wieków chaty, część kryta strzechą, są udostępnione turystom. Prowadzone przez mieszkańców warsztaty rękodzieła przybliżają turystom ciekawe aspekty tradycyjnej kultury koreańskiej. Następnie przyjazd do Gyeongju – miasta będącego w przeszłości stolicą królestwa Silla. Zwiedzanie Muzeum Narodowego. Przejazd do drewnianego kompleksu świątynnego Bulguksa, leżącego na zboczach góry Toham-san. Do jego największych atrakcji należą kamienne pagody, Most Błękitnej Chmury oraz posągi Buddy z brązu. Wejście do zachwycającej groty Seokguram z posągiem Buddy. Następnie przejazd do parku Tumuli, gdzie zachowało się ok. 20 kurhanów królów. Zakwaterowanie w Gyeongju w hotelu leżącym nad jeziorem. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 8.

GYEONGJU – DAEGU – WYSPA JEJU

Przejazd do Daegu, ważnego miasta w historii Korei. Przejście słynną ulicą, gdzie w licznych sklepach sprzedaje się zioła stosowane w tradycyjnej medycynie. Możliwość zakupu unikalnych roślin leczniczych; wśród nich uważana za najlepszą herbata z dodatkiem korzenia żeń-szenia. Wyjazd na zwiedzanie kompleksu buddyjskiego Haeinsa z VIII wieku, na którego terenie można podziwiać prawie 90 zabytkowych świątyń i kaplic. W osobnym archiwum mieści się kolekcja ponad 80 tysięcy oryginalnych, drewnianych tabliczek z wyrytymi tekstami buddyjskimi, tzw. Tripitaka Koreana. Transfer na lotnisko. Przelot na wyspę Jeju, nazywaną „koreańskimi Hawajami”. Kolacja w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 9.

WYSPA JEJU – P.N. GEOMUNOREUM

Największa wyspa Korei Południowej Jeju słynie z pięknych krajobrazów i łagodnego klimatu. Oryginalna kultura, architektura, a nawet tradycje językowe świadczą o jej unikatowości. Całodniowy objazd północnej i centralnej części wyspy. Zwiedzanie niezwykłego Parku Narodowego Geomunoreum z licznymi jaskiniami i pozostałościami aktywnej działalności wulkanicznej. Na terenie rezerwatu znajduje się prawie czterysta stożków lawowych, co jest fenomenem na skalę światową. Następnie trekking na szczyt Seongsan Ilchulbong, stożka tufowego powstałego 5 tysięcy lat temu. Podczas tej wycieczki można podziwiać spektakularne widoki. Niekiedy pojawia się również okazja do ujrzenia kobiet zwanych Haenyeo, zawodowo nurkujących bez sprzętu na głębokość 20 metrów i zbierających małże, uchowce oraz wodorosty (pokaz i widok jest zależny od warunków pogodowych). Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 10.

WYSPA JEJU – SEUL

Po śniadaniu czas wolny. Okazja do wypoczynku i korzystania z udogodnień hotelu. W ciągu dnia transfer na lotnisko. Wylot do Seulu. Przylot. Przejazd do hotelu. Czas do własnej dyspozycji.

Dzień 11.

SEUL – SUWON

Przejazd do miasta Suwon. Po drodze zwiedzanie grobowców królewskich. Postój przy twierdzy Hwaseong, która jest przykładem tradycyjnej architektury obronnej dawnej Korei. Spacer wzdłuż fortyfikacji i zwiedzanie kilku baszt obronnych. Przejazd na punkt widokowy, z którego można zobaczyć południowe dzielnice Seulu. W drodze powrotnej przejazd przez nowe części miasta. Czas na zakupy. Fakultatywna możliwość wjazdu na taras widokowy Seul Sky jednego z najwyższych wieżowców na świecie (555 m – 123 piętra) – Lotte World Tower (cena ok. 30 USD). Zachwycająca panorama miasta. Wykwintna kolacja pożegnalna w zabytkowym pawilonie. W menu królewski zestaw potraw.

Dzień 12.

Powrót do Polski

Transfer na lotnisko Incheon. Bezpośredni przelot do Polski. Przylot do Warszawy.

Program

Świadczenia

Cena zawiera:

 • przeloty międzynarodowe liniami rejsowymi w klasie ekonomicznej,

 • przeloty wewnętrzne,

 • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, dzienny przejazd pociągiem,

 • dzienny przejazd pociągiem, 

 • 10 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 5* (5 noclegów) oraz 4*(5 noclegów), pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 4400 PLN,

 • 10 śniadań, 1 obiad, 9 kolacji – w tym

 • kolację z tradycyjnym koreańskim przedstawieniem,

 • wykwintną kolację pożegnalną w zabytkowym pawilonie,

 • wszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych), 

 • bilety wstępu do wymienionych w programie obiektów,

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników,

 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Informacje dodatkowe:

 • Rata I: 4000 PLN - płatna przy zapisie, Rata II: płatna na 65 dni przed wyjazdem

 • Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN.

 • Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

 • Najpóźniej na 45 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do biura kolorowy skan paszportu (strona ze zdjęciem).

 • Cena nie zawiera napojów do posiłków.

 • Na napiwki dla lokalnej obsługi (kierowcy, przewodnicy) należy przeznaczyć ok. 100 USD.

Organizatorem jest biuro podróży Logos Tour.

Świadczenia

Galeria

Galeria
bottom of page