top of page
Image by Marisol Casben

Meksyk i Kuba

o6 - 20 listopad 2020

wylot z Warszawy

wkrótce!

Ramowy plan wyjazdu

Dzień 1.

Przylot do Mexico City

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Odprawa paszportowa i przelot do Meksyku. Po wylądowaniu transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 2.

Zwiedzanie Mexico City

Po śniadaniu wyjście na zwiedzanie piesze Meksyku: Plac Główny miasta Zocalo. Następnie zwiedzanie katedry oraz msza św. Po uroczystości czas na Pałac Narodowy z freskami Jana Diego, Muzeum Antropologii. Obiad ok. godz.  15.00. Po południu rejsu łodziami po dawnych azteckich kanałach w Xochimilco ze śpiewem na żywo Mariachis. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3.

Guadelupe - Teotihuacan

Po śniadaniu wyjazd do sanktuarium Najświętszej Marii Panny w Guadalupe: Plac Trzech Kultur – miejsce spotkań Jana Diego z biskupem Janem Zumarraga,  Bazylika Najświętszej Marii Panny z Guadalupe – Msza św. w Bazylice. Następnie przejazd do Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca. Po południu zwiedzanie warsztatu obróbki obsydianu. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4.

Tenango del Aire - Puebla

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Tenango del Aire - spotkanie z polskimi księżmi Pallotynami. Przejazd do Puebla, zwiedzanie centrum miasta: katedra, kaplica różańcowa. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 5.

Villahermosa

Po śniadaniu wyjazd do Villahermosa. Zwiedzanie miasta Villahermosa, stolicy stanu Tabasco, położonego na Zatoką Meksykańską. Wizyta w Parku Muzeum of La Venta, jedynym archeologicznym parku w Ameryce przedstawiającym w warunkach tropikalnego lasu ogród zoologiczny (jaguary, oceloty, jelenie, małpy, krokodyle, węże boa, pekari, wiele barwnych ptaków, w tym tukany i papugi ary). Na terenie parku można też zobaczyć muzeum oraz monumentalne rzeźby głów, mozaiki i ołtarze zbudowane w czasach Olteków. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6.

Palenque - Campeche

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie jednej z najpiękniejszych stref archeologicznych Palenque: Piramida Inskrypcji, która była grobowcem króla Pakala Wielkiego, Świątynia Krzyża, Ulistnionego Krzyża, pałac Gubernatora ze słynną wieżą obserwacyjną, boisko do gry w pelotę, pół godzinny spacer przez dżunglę. Przejazd do Campeche– jedyne miasto, które zachowało w całości mury obronne chroniące mieszkańców przed piratami. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 7.

Uxmal - Merida - Chichen Itza - Cancun

Po śniadaniu wyjazd do Uxmal– „miasto trzy razy budowane”: piramida Wróżbity - jedyna w swoim rodzaju w kształcie elipsy, krużganek Zakonnic, pałac Gubernatora, Świątynia Żółwi, Piramida Słońca. Przejazd do Meridy – wycieczka fakultatywna na lagunę Celestun (40 USD) – rejs wśród drzew namorzynowych, miejsce gdzie żyją różowe flamingi. Następnie krótkie zwiedzanie centrum miasta nazywanego „meksykańskim Paryżem”. Następnie przejazd do ChichenItza– Siódmy Cud Świata: Świątynia Kukulkana, święte Cenote – studnia do której składano ofiary, pałac Tysiąca Kolumn z figurą ChacMoola, słynne obserwatorium astronomiczne el Caraco  oraz największe boisko do gry w peltę. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w Cancun. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. All inclusive.

Dzień 8.

Cancun

Czas na odpoczynek i plażowanie w Cancun. All inclusive.

Dzień 9

Przelot do Hawany

Śniadanie. Przejazd na lotnisko, wylot do Hawany. Przejazd przez centralne dzielnice Hawany – pierwsze kontakty z Kubą. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10.

Hawana

Po śniadaniu zwiedzanie Hawany: Malecon, Plac Rewolucji, Wzgórze Uniwersyteckie, Park Centralny z Kapitolem, Av. Prado, Stare Miasto, Katedra, Plac Św. Franciszka i klasztor franciszkanów, Plac Broni, twierdza El Morro, Bodeguita del Medio. Kolacja i nocleg w Hawanie.

Dzień 11.

Pinal del Rio - Trynidad

Po śniadaniu przejazd do Pinal del Rio. Dolina Vinales – miejsce powstawania słynnych kubańskich cygar oraz Mural de la prehistoria. Przejazd do Trinidadu. Kolacja i nocleg.

Dzień 12.

Trynidad - Varadero

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Trinidadu. Wyjazd do słynnego kurortu Varadero. Kolacja i nocleg w Varadero. All inclusive.

Dzień 13.

Vardero

Czas na plażowanie i odpoczynek w Varadero. All inclusive.

Dzień 14.

Vardero - Hawana

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Hawany. Po przyjeździe zakwaterowanie oraz czas wolny w stolicy Kuby. Kolacja i nocleg.

Dzień 15.

Wylot z Hawany

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Odprawa paszportowa i wylot do Polski.

Dzień 16.

Przylot do Polski

Powrót do kraju. Zakończenie wycieczki.

Cena zawiera:

 • Bilety lotnicze wraz z bagażem co najmniej 23 kg oraz dopłaty paliwowe, 

 • Noclegi w hotelach 3*** i 4**** wg standardu lokalnego;

 • Wyżywien: śniadania i obiadokolacje w formie szwedzkiego stołu; podczas wizyty w Cancun oraz w Varadero bufet All-inclusive;

 • Koszty realizacji programu, przejazdy autokarem, taksówkami lub statkiem;

 • Opłatę za wizę kubańską;

 • Opieka pilota oraz przewodników lokalnych;

 • Ubezpieczenie NNW, KL, BP.

Cena nie zawiera:

 • Obligatoryjnych kosztów realizacji programu- bilety wstępów, zwyczajowe napiwki, opłaty klimatyczne, parkingi (220 USD/os., płatne na miejscu u pilota). Kwota jest integralną częścią ceny i nie podlega rozliczeniu oraz zwrotowi;

 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych;

 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13PLN (płatne wraz z pierwszą zaliczką)

 • Wynajem zestawów słuchawkowych - 40 PLN/os - płatne u pilota

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego - 600 USD 

 • Kosztów wycieczek fakultatywnych 

 • Osobistych wydatków (minibar, telefon)

Varadero

Varadero

Uxmal

Uxmal

Trynidad

Trynidad

Teotihuacan

Teotihuacan

Puebla

Puebla

Pinal del Rio

Pinal del Rio

Kuba De la Prehistoria

Kuba De la Prehistoria

Palenque

Palenque

Mexico City

Mexico City

Hawana

Hawana

Hawana2

Hawana2

Cancun

Cancun

Campeche

Campeche

Chichen Itza

Chichen Itza

Guadelupe

Guadelupe

Jesteś zainteresowany?

Dziękujemy za przesłanie!

bottom of page