top of page

OBÓZ SPORTOWO-REKREACYJNY

GÓRY OPAWSKIE 2023

Obóz sportowo-rekreacyjny

fb_vita-1442x1536.jpg

Pokrzywna k/Jarnołówka

Termin: 2 - 10 sierpień 2023

Ośrodek Wypoczynkowy CHROBRY

Wyjazd z Orzesza

Wiek 7-14 lat

Cena: 2390 zł 

Mała, kameralna grupa!

Szkolna wycieczka w lesie
zO9k9kpTURBXy84YWZiYjQzN2VjODk4OTE5MTljN2MyNjQ0MmI0ZjA4MS5qcGealQLNAxQAwsOVAgDNAvjCw5QGzP_

Pokrzywna k/Jarnołówka
 

Pokrzywna oraz inne miejscowości wokół mają więcej do zaoferowania niż tylko szlaki Gór Opawskich. Znajduje się tutaj tzw. Cicha Polana z ołtarzem polowym, przy którym latem są odprawiane msze święte, a w Boże Narodzenie pasterka przy ognisku i w towarzystwie żywych zwierząt. Kolejne pięć- dziesięć minut drogi pieszo dzieli Cichą Polanę od Gwarkowej Perci oraz pozostałości skoczni narciarskiej. W Jarnołtówku najpopularniejszym miejscem jest zapora na rzece Złoty Potok. To ona od ponad stu lat chroni miejscowości poniżej przed niszczycielskimi powodziami. Oprócz tego uwagę przyciąga neogotycki kościół, figura św. Jana Nepomucena oraz most zakochanych. Pokrzywną oraz Moszczankę dzieli wiadukt zawieszony nad przełomem Złotego Potoku. Jeżdżą po nim czeskie pociągi, ponieważ jest to fragment szlaku kolejowego Krnov – Jesenik. Moszczanka słynie z łowisk i smażalni pstrągów. 

Góry Opawskie są najbardziej wysuniętym na wschód polskim pasmem Sudetów. Jest to dość niewielkie, graniczne pasmo, którym podzieliliśmy się z Czechami. Po polskiej stronie Gór Opawskich, umownie przyjmuje się, że najwyższym szczytem jest Biskupia Kopa. Góry Opawskie przez Czechów nazywane są Zlatohorską Vrchoviną, czyli Złotogórskimi Pagórkami. Nazwa pochodzi od niewielkiego czeskiego miasteczka Zlate Hory. To właśnie ono oraz poszukiwana cennej kopaliny dały nazwę całym górom. 

Ośrodek Wczasowy Chrobry

Kompleks znajduje się w Górach Opawskich na terenie Parku Krajobrazowego, u podnóża góry Biskupiej Kopy (889 m. n.p.m.) na skrzyżowaniu czterech szlaków turystycznych, ścieżek edukacyjno-przyrodniczych. W Ośrodku Chrobry znajdują się komfortowo wyposażone pokoje 4-os, wyposażone w oddzielne łóżka, telewizor z TV-Sat oraz telefon. W pokojach znajduje się również łazienka z prysznicem. Bardzo smaczne posiłki kuchni domowej, podawane na stołówce ośrodka – 4 posiłki dziennie. W ośrodku znajduje się również strefa wellness & spa z nowym basenem wewnętrznym z atrakcjami wodnymi, sauna sucha i łaźnia parowa.

 

BAZA REKREACYJNO – EDUKACYJNA:

Zalew wodny z wydzielonym basenem olimpijskim (50x25m, strzeżony przez ratowników), boisko do koszykówki, siatkówki, kort tenisowy, dla dzieci dmuchany zamek (30 metrów wysokości) jeden z najwyższych w Europie, Park żywiołów, Ogród Wody – pokazanie praw fizyki za pomocą eksponatów (ok. 70 eksponatów), Imitacja Stonehenge z niespodzianką (ogromne kamienie w kręgu), Jaskinia Wilka i Niedźwiedzia (mechaniczne zwierzęta – animatronici), wykopaliska skarbów, kopalnia złota, potwór wodny, karuzele, kino 7D, ścieżki spacerowe, plac zabaw, wydzielony zakątek na ognisko, kawiarnia, restauracja, sala sportowa, sale konferencyjne

Ośrodek ze strefą SPA i aquaparkiem!

Mnóstwo atrakcji na ośrodku!

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych z pełnym węzłem sanitarnym pod stałym okiem wychowawców i kierownika obozu. Wszystkie pokoje wyposażone są w prywatną łazienkę, bezprzewodowy Internet oraz dostęp do telewizji naziemnej. 

Ramowy program obozu

Dzień 1.

Wyjazd z Orzesza, Bielska-Białej

Zbiórka w godzinach porannych w wyznaczonych miejscach w miejscowościach: Orzesze, Bielsko-Biała. Przejazd w Góry Opawskie. Zakwaterowanie, rozpakowanie się i pierwszy obiad. Następnie spotkanie organizacyjne, regulamin i program obozu, zapoznanie się z ośrodkiem oraz okolicą. Spacer po okolicy. Kolacja. Po kolacji wieczór z zabawami integracyjnymi toaleta wieczorna, przygotowanie do snu i cisza nocna.

Dzień 2-8.

Realizacja programu

Przykładowy ramowy program dnia:

8.00 Pobudka i ćwiczenia poranne

9.00 Śniadanie

10.00 Basen i aquapark/zajęcia na obiekcie 

13.00-14.30 Obiad + odpoczynek poobiedni w pokojach

15.30 – 18.00 Zajęcia nad basenem/gry zespołowe/zajęcia ruchowe/aquapark

18.30 kolacja

19.00-21.00 Dyskoteka/wieczór filmowy/zajęcia integracyjne

21.00 -22.00 Czynności higieniczne i cisza nocna

Dzień 9.

Powrót do domu

Śniadanie. Pakowanie się. Odbiór suchego prowiantu i wyjazd w stronę domu. Popołudniowy przyjazd do Orzesza, Bielską-Białej. Zakończenie obozu.

Ponadto

cena:
2390

RABAT dla rodzeństwa

- 50 zł/os

Cena zawiera:

 • Transfery klimatyzowanym autokarem 

 • Zakwaterowanie w pokojach 4-os 

 • Pełne wyżywienie 4 posiłki

 • Opieka wykwalifikowanej kadry wychowawców

 • Wycieczka do Złotego Stoku  

 • Wycieczka do Zamku w Mosznej na zwiedzanie „Szkoły Magii i Czarodziejstwa”

 • Wycieczka w Góry Opawskie z przewodnikiem

 • Kajaki oraz rowerki wodne 

 • Codzienne korzystanie z Parku Wodnego (zjeżdżalnie, snowtubing, dzika rzeka, baseny itp.)

 • Upominki pamiątkowe dla każdego uczestnika obozu

 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy 

 • Pełne ubezpieczenie KL, NNW, BP w Uniqa

Cena nie zawiera:

 • Bilety wstępów – 300 zł (cena obligatoryjna do realizacji obozu) 

 • suchego prowiantu na drogę

 • ubezpieczenia od KR - 3% ceny wartości imprezy

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Partnerzy

fb_vita-1442x1536.jpg

Jesteś zainteresowany?

bottom of page