Rzym w pigułce

12 -16 kwiecień 2021

wylot z Krakowa

1150 PLN + 250 EUR

Wycieczka lotnicza

Ramowy plan wyjazdu

Dzień 1.

Kraków - Rzym

Zbiórka na lotnisku w Krakowie (godzina zbiórki podana na tydzień przed wylotem). Wylot z Krakowa o godzinie 13:45. Przylot do Rzymu- transfer do hotelu. Wspólne wyjście na kolację integracyjną na mieście. Po kolacji czas wolny. Nocleg w centrum Rzymu w hotelu ****.

Dzień 2.

Rzym barokowy

Śniadanie w hotelu. Wspólne wyjście na zwiedzanie Watykanu - spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra.

Bazylika św. Piotra to główna budowla Watykanu i jedna z pięciu Bazylik Papieskich (obok Bazyliki św. Jana na Lateranie, Bazyliki Santa Maria Maggiore, Bazyliki św. Pawła za Murami i Bazyliki św. Wawrzyńca za Murami). Jest architektonicznym symbolem władzy papieskiej i główną świątynią Kościoła Katolickiego. Bazylika św. Piotra to druga, co do wielkości, świątynia na świecie, licząca 22 067 m2. Wnętrze Bazyliki św. Piotra zachwyci tak wiernych, jak i miłośników sztuki. Nad wystrojem pracowali najwybitniejsi artyści: Giuliano de Sangalo, Donato Bramante, Rafael Santi, Michał Anioł, Giacomo della Porta i przede wszystkim Gianlorenzo Bernini. Znajduje się tu 45 ołtarzy, 11 kaplic, 395 posagów i ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych malowideł i mozaik. Punktem centralnym wnętrza Bazyliki św. Piotra jest ołtarz z Tronem Piotrowym i posągami czterech świętych: reprezentantów kościoła łacińskiego, św. Augustyna i św. Ambrożego oraz św. Atanazego i św. Jana Chryzostoma, symbolizujących kościół wschodni.

Następnie spacer po Rzymie Barokowym.

Rozpoczynamy Piazza Navona z fontanną Quattro Fiumi, Piazza Rotonda z Panteonem - antyczną świątynią wszystkich bogów, mieszczącą grób Rafaela, Piazza Colonna z kolumną Marka Aureliusza, mały plac z monumentalną fontanną di Trevi, upamiętnioną w filmie "La Dolce Vita", Piazza Quirinale z siedzibą prezydenta Republiki Włoskiej, Piazza Barberini z fontanną Trytona. Spacer przez via del Corso do via Condotti, słynną ze sklepów "alta moda", a także kawiarni Caffé Greco. Spacer kończy się na Piazza di Spagna ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi. 

Czas wolny. Nocleg.

Dzień 3.

Rzym antyczny

Śniadanie w hotelu. Wspólne wyjście na zwiedzanie Rzymu antycznego z miejscowym przewodnikiem. W programie Awentyn - wizyta na placu Maltańskim, skąd przez dziurkę od klucza w bramie siedziby kawalerów maltańskich podziwiać można słynny widok na Watykan, wejście do Forum Romanum i Koloseum, Palatyn. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie. Nocleg.

Dzień 4.

Rzym

Po śniadaniu czas wolny do wykorzystania na indywidualne zwiedzanie Rzymu. Nocleg w centrum Rzymu.

Fakultet:  Możliwość uczestniczenia w audiencji papieskiej w Watykanie (jeżeli Papież stacjonuje w danym dniu w Watykanie).

Dzień 5.

Rzym - Kraków

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny do godzin południowych. Transfer na lotnisko - wylot powrotny do Polski o godzinie 17:05. Przylot do Krakowa o godzinie 19:05.

Cena zawiera:

 • Przelot samolotem w obie strony z bagażem 10 kg

 • 4 noclegi w pokojach dwu- i trzyosobowych w hotelu **** w centrum Rzymu,

 • Wyżywienie w postaci śniadań – włoskie śniadania wzmocnione (4) i jedną wspólną kolację 1 dnia w lokalnej restauracji,

 • Transfery z lotniska do hotelu, oraz z hotelu na lotnisko (we Włoszech),

 • Opieka pilota

 • Opiekę miejscowego przewodnika podczas zwiedzania Rzymu podczas 2 dni

 • Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa

 • Ubezpieczenie AXA: KL+CP, NNW, BP z opcją "COVID"

Cena nie zawiera:

 • Obiadokolacji (możliwość dokupienia suplementu- 11€/doba/os.)

 • Lunchów (obiadów)

 • Biletów wstępu (wstępy, przewodnik miejscowy, opłata klimatyczna) i zwyczajowych napiwków ok. 70 EUR, kwota ta jest integralną częścią umowy i nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi,

 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego 120 EUR

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (obligatoryjnie) - 10 zł

 • Bagażu rejestrowanego - możliwość dokupienia bagażu 20 kg w cenie ok 180 zł

Rzym-panorama-1021x580

Rzym-panorama-1021x580

rzym-awentyn-dziurka

rzym-awentyn-dziurka

wsi-imageoptim-rzym-kolumna-trajana

wsi-imageoptim-rzym-kolumna-trajana

rzym-19

rzym-19

romciti_3

romciti_3

DSC_11961-1360x680

DSC_11961-1360x680

jeden-z-najwazniejszych-zabytkow-rzymu-f

jeden-z-najwazniejszych-zabytkow-rzymu-f

colloseumwp

colloseumwp

Warto wiedzieć:

 • zakwaterowanie w hotelu o standardzie ****

 • niewielka kameralna grupa do 20 osób 

 • za dopłatą możliwość wykupienia obiadokolacji w hotelu, lub we własnym zakresie na mieście

 • program jest ramowy i kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie

 • Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Jesteś zainteresowany?

Dziękujemy za przesłanie!