top of page
SANTORINI.jpg

Santorini i Mykonos

29 sierpień - 5 wrzesień 2020

wylot z Katowic

1390 PLN + 540 EUR

Stare Miasto

Cyklady

Ramowy plan wyjazdu

Dzień 1.

Katowice - Santorini

Zbiórka na lotnisku w Katowicach z przedstawicielem biura - przekazanie dokumentów podróżnych i odprawa. Wylot na Santorini o godz. 05:15. Przelot do Grecji.

Santorini to najsłynniejsza wyspa archipelagu Cyklad. Fascynuje tajemniczą przeszłością. Uważana za mityczną Atlantydę, była kwitnącym ośrodkiem kultury minojskiej, kiedy potężny wybuch wulkanu ok. 1600 r. p.n.e. na zawsze zmienił jej oblicze.  Santorini liczy 76 km², ma długość 18 km, szerokość 2-6 km i składa się z Thery, głównej wyspy w kształcie podkowy, mniejszych: Therasii i Aspronisi oraz 2 wysepek w kalderze: Palea Kameni i Nea Kameni, z kraterem wulkanu. Wspaniały klimat gwarantuje pogodne, słoneczne lato i łagodną zimę. Żyzna, wulkaniczna ziemia daje produkty do wyśmienitej lokalnej kuchni. 

Lądowanie na Santorini o godz. 11:40. Następnie transfer do hotelu i czas wolny na plażowanie i korzystanie z infrastruktury hotelu (hotel bezpośrednio przy plaży z basem; standard 4*).  Pod wieczór obiadokolacja w lokalnej restauracji.

Fakultet: dla chętnych fakultatywny przejazd od Oia na kolację z panoramą na zachód słońca. Koszt: 45 EUR.

Dzień 2.

Oia - Fira

Śniadanie w hotelowej restauracji. Następnie przejazd na zwiedzanie Oia i Firy.

Wioska Oia to najbardziej rozpoznawalna z miejscowości na Santorini. Położona na północnym końcu wyspy wieś jest znacznie bardziej cicha i spokojna niż oddalona o niespełna 15 km Fira. Podobnie jak stolica, zbudowana została na kalderze. Ekskluzywne wille, hotele i restauracje wykute są w zboczu skały wulkanicznej, tworząc malowniczy widok. Z tarasów znajdujących się tu restauracji podziwiać można wysepkę Nea Kameni z kraterem wulkanu oraz sąsiednią zamieszkaną wyspę Thirassia. Spacer wąskimi brukowanymi uliczkami i licznymi schodkami to niezapomniane przeżycie. Tutaj też znajdują się charakterystyczne błękitne kopuły kościołów. Stąd wreszcie podziwiać można najpiękniejszy na wyspie zachód słońca.

Spacer wąskim uliczkami podziwie panoramy wyspy. Następnie przejazd do Firy na zwiedzanie.

Fira jest stolicą Santorini. Położona w zachodniej części wyspy, ok. 10 km od głównego portu, Athinios. Miejscowość zbudowano na zboczu wygasłego wulkanu, na wysokości 260 metrów. Znajdziemy w niej typową zabudowę archipelagu Cyklad - białe budynki z błękitnymi elementami, np. drzwiami, położone przy wąskich brukowanych uliczkach. Fira to przede wszystkim galerie sztuki i eleganckie sklepiki. Chociaż miasteczko na stałe zamieszkuje niespełna 2000 osób, każdego dnia ogromne statki wycieczkowe dowożą tysiące turystów, którzy dosłownie zalewają Firę. O każdej porze dnia jest tu tłoczno i gwarno. Pusto robi się dopiero wieczorem, kiedy statki odpływają.

Czas wolny na zakupy i spacery. Powrót do hotelu. Obiadokolacja w lokalnej restauracji i nocleg.

Dzień 3.

wypoczynek nad morzem

Śniadanie w hotelowej restauracji. Czas wolny na plażowanie i korzystanie z infrastruktury hotelu lub wycieczki fakultatywnej. Pod wieczór obiadokolacja w lokalnej restauracji.

Fakultet: dla chętnych fakultatywny południowy wyjazd do lokalnej, najbardziej cenionej w okolicy winnicy. Możliwość degustacji win z zapierającym dech w piersiach widokiem na kalderę i wyspy wulkaniczne. Koszt: 30 EUR.

Dzień 4.

wypoczynek nad morzem

Śniadanie w hotelowej restauracji. Czas wolny na plażowanie i korzystanie z infrastruktury hotelu lub wycieczki fakultatywnej. Pod wieczór obiadokolacja w lokalnej restauracji.

Fakultet: dla chętnych fakultatywny przejazd na czerwoną plażę z Akrotiri. Wycieczka rozpoczyna się krótkim przystankiem na słynnej, wulkanicznej czerwonej plaży i zwiedzeniem stanowisk archeologicznych Akrotiri pod opieką przewodnika. Czas wolny na Perissa Beach, która należy do najpopularniejszych plaż na Santorini. Wizyta w jednej z najstarszych wiosek na wyspie – Emporio, która swoją budową przypomina labirynt. W pobliskiej winnicy można skosztować charakterystycznych dla tego regionu win. Następnie krótki postój w najwyższym punkcie Santorini (567 m. n.p.m.) – na górze Profitis Ilias to gratka dla fotografów i fanów niesamowitych panoram – widać stąd całą wyspę. Koszt: 40 EUR.

Dzień 5.

wypoczynek nad morzem

Śniadanie w hotelowej restauracji. Czas wolny na plażowanie i korzystanie z infrastruktury hotelu lub wycieczki fakultatywnej. Pod wieczór obiadokolacja w lokalnej restauracji.

Fakultet: dla chętnych fakultatywny rejs na wulkan. Przejazd autokarem do portu Athinios, skąd rozpoczyna się rejs tradycyjną łodzią na wulkaniczną wyspę Nea Kameni, gdzie będzie można zobaczyć krater aktywnego wulkanu. Następna na trasie zwiedzania jest Palea Kameni, wyspa wulkaniczna z gorącymi źródłami. Łódź zakotwiczy 50 metrów od miejsca, w którym można popływać w charakterystycznych, gorących wodach siarkowych o zielonej barwie. Kolejnym przystankiem będzie Tirasia – wyspa, która przed wybuchem wielkiego wulkanu była częścią Santorini. Czas wolny można tu spędzić pływając przy plaży, jedząc obiad z widokiem na morze lub odkrywając sekrety miejscowości Manolas – szczególny urok mają tutejsze kręte schodki i tradycyjne domy. W drodze powrotnej łódź przepływa wzdłuż wybrzeży miejscowości Oia. To lokalizacja idealna dla fanów fotografowania pięknych krajobrazów. Po krótkiej przerwie w porcie Armeni (Oia) rejs wyruszy w drogę powrotną do Athinios. Powrót autokarem do hotelu. Koszt: 45 EUR.

Dzień 6.

Santorini - Mykonos

Śniadanie w hotelowej restauracji. Wymeldowanie z hotelu oraz przejazd do portu na przeprawę promową na Mykonos. Przejazd z portu do hotelu na Mykonos i zakwaterowanie w hotelu 4* z basem przy plaży. Czas wolny na plażowanie i korzystanie z infrastruktury hotelu.

Obiadokolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 7.

Mykonos

Śniadanie w hotelowej restauracji. Zwiedzanie Mykonos.

Mykonos to stolica i największa miejscowość wyspy Mykonos. Położona jest na zachodnim wybrzeżu. Zbudowana jest w cykladzkim stylu - białe domy z drewnianymi drzwiami gęsto do siebie przylegają, a pomiędzy nimi znajdują się wąziutkie kamienne uliczki, tworzące labirynt. Są tu również cykladzkie kościoły z błękitnymi lub czerwonymi kopułami. Całość uzupełnia roślinność, zasadzona w donicach lub bezpośrednio przy ścianach budynków. Koniecznie trzeba się przespacerować uliczkami Mykonos, zarówno w dzień, jak i wieczorem, kiedy całość nabiera zupełnie innego charakteru.  Dzielnica Little Venice to dawna osada rybacka, założona w XVIII w. przez najbogatszych mieszkańców wyspy. Tu nad samym brzegiem morza wznoszą się arkadowe weneckie domy, w których ulokowały się klimatyczne kawiarenki i restauracje. Najbardziej rozpoznawalnym elementem wyspy są jednak wiatraki. Można je zobaczyć na zdjęciach, obrazach czy innych motywach związanych z Mykonos. Na wyspie jest ich całkiem sporo, ale najbardziej znane są te zlokalizowane w stolicy. Aktualnie jest ich 7. Dawnej służyły do mielenia ziarna, a napędzane były wiatrem, który na Mykonos występuje bardzo często. Obecnie wiatraki nie są używane, ale stanowią symbol bogatej przeszłości wyspy. Podobnie jak inne budynki na Cykladach, również i wiatraki malowane są na biały kolor, a góra zbudowana jest z drewna. Część ma tylko wartość wizualną, w niektórych znajdują się muzea, inne przekształcono na hotele, restauracje, a jeszcze inne stanowią własność prywatną.

Powrót do hotelu. Obiadokolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 8.

Mykonos - Katowice

Śniadanie w hotelowej restauracji. Następnie czas wolny na plażowanie. O godzinie 12:00 wymeldowanie z pokoi i możliwość dalszego korzystania z infrastruktury hotelu. O godzinie 18:00 przejazd na lotnisko. Odprawa i wylot do Polski o godz. 21:10. Lądowanie na lotnisku w Katowicach Pyrzowicach o godz. 22:50.

Imperial Med Resort & Spa **** Santorini  (lub podobny)

Ten luksusowy, butikowy hotel poddany został kompleksowej renowacji oraz oferuje magiczne połączenie eleganckiego białego, chłodnego marmuru z kwiecistymi ścieżkami i placykami. Cały teren hotelu położony jest na malowniczym tle ciemnoniebieskiego nieba i morza. Wymagającym Gościom gwarantujemy niezapomniany wypoczynek w eleganckiej i gościnnej atmosferze.

Goście mogą delektować się ulubionymi koktajlami lub szampanem przy basenie, podczas gdy w tle będą wydobywać się delikatne dźwięki muzyki oraz podziwiać zapierające dech w piersi widoki. Goście mogą również korzystać z bogatej oferty zabiegów w hotelowym spa.

Cena zawiera:

 • Przelot samolotem z bagażem podręcznym 8 kg 

 • Opłaty lotniskowe i dopłaty paliwowe

 • Zakwaterowanie w butikowym hotelu 4* z basenem 

 • Wyżywienie HB (dwa razy dziennie: śniadania i obiadokolacje)

 • Prom na trasie Santorini-Mykonos 

 • Transfery z lotniska na terenie Grecji 

 • Opiekę polskojęzycznego rezydenta podczas pobytu na wyspie 

 • Wycieczki do Firy, Oia oraz po wyspie Mykonos wraz transferami 

 • Ubezpieczenie AXA: KL+CP, NNW, BP z opcją "COVID"

Cena nie zawiera:

 • Napojów do kolacji (za wyjątkiem wody)

 • Wycieczek fakultatywnych 

 • Taksy klimatycznej - 3 EUR/dzień

 • Obligatoryjnego Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN 

 • Bagażu rejestrowanego 20 kg - 

 • Kosztu ubezpieczenia od rezygnacji – 2,5 % ceny imprezy (fakultatywnie)

Santorini

Santorini

santorini

santorini

0005P7JY15NVGLMF-C122-F4

0005P7JY15NVGLMF-C122-F4

red-beach-czerwona-plaza-santorini

red-beach-czerwona-plaza-santorini

unnamed

unnamed

mykonos_0

mykonos_0

mykonos-2

mykonos-2

mykonos

mykonos

photo0jpg

photo0jpg

6c30c2cf2b5c28409dee11b5d4218c74

6c30c2cf2b5c28409dee11b5d4218c74

Oia Santorini Greece

Oia Santorini Greece

Ulice greckie

Ulice greckie

Wyspa grecka

Wyspa grecka

Biała architektura

Biała architektura

Warto wiedzieć:

 • zakwaterowanie z małych butikowych hotelach o standardzie ****

 • obiadokolacje w tradycyjnej greckiej tawernie z możliwością skosztowania wyśmienitej kuchni Cyklad

 • niewielka kameralna grupa do 20 osób 

 • za dopłatą możliwość zakwaterowania w Oia w apartamencie premium z prywatnym basem 

 • w przypadku odwołania imprezy z powodu COVID zwrot wpłaconej kwoty do 7 dni 

 • program jest ramowy i kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie

 • Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Jesteś zainteresowany?

Dziękujemy za przesłanie!

bottom of page