Droga do Monument Valley

Stany Zjednoczone

Kwiecień 2021

wylot z Warszawy

3900 PLN + 2750 USD

Ramowy plan wyjazdu

Dzień 1.

Przylot do Las Vegas

Wylot z Warszawy. Przylot do Los Angeles. Oficjalne przywitanie na lotnisku - transfer do Las Vegas. Nocleg w hotelu w Las Vegas.

Dzień 2.

Zwiedzanie Las Vegas

Po śniadaniu wyjście na zwiedzanie. W programie: 

 • Zapora Hoovera (w chwili swojego ukończenia była największą betonową konstrukcją na świecie).

 • Piesze zwiedzanie Las Vegas (Las Vegas Boulevard, Piramida Luxor, Fontanny Bellagio, superluksusowy hotel Caesars Palace, hotel Treasure Island oraz sąsiedni hotel The Mirage ze słynnym wulkanem).

Po południu czas wolny na korzystanie z różnych atrakcji jakie oferuje to szalone miasto rozrywki. Obiadokolacja w hotelu i nocleg. 

Dzień 3.

Las Vegas - Kanion Bryce - Page

Wcześnie rano, po śniadaniu wyjazd w kierunku Parku Narodowego Bryce Canyon, który w gruncie rzeczy nie jest kanionem, a jedynie fantazyjnie ukształtowaną formacją skalną, powstałą na skutek erozji miękkiego piaskowca, będącego pozostałością po obsunięciu się oszałamiająco kolorowych warstw skalnych z płaskowyżu Paunsaugunt z wysokości ponad 2400 m n.p.m. Przyjazd, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 4.

Kanion Bryce - Kanion Antylopy - Page

Wcześnie rano, po śniadaniu przejazd do jednego z najpiękniejszych miejsc na ziemi, leżącego na terenie rezerwatu Indian Navajo - Kanionu Antylopy, nazywanego również Kanionem Korkociągu. Cud natury utworzony na przełomie milionów lat zachwyca nawet najbardziej wymagających spektaklem światła rozgrywającym się w jego wąskich korytarzach i grotach. Następnie przejazd do miasteczka Page na nocleg.

Dzień 5.

Page – Wielki Kanion

Po śniadaniu- zwiedzanie Wielkiego Kanionu Kolorado. Po przyjeździe do turystycznego miasteczka Grand Canyon- czas wolny. Jazda wzdłuż południowej krawędzi kanionu, niesamowite miejsca widokowe, możliwość podziwiania widoków na głęboki kanion. Wyjazd w kierunku Las Vegas- nocleg w niezwykle urokliwym miasteczku Tusayan.

Dzień 6.

Tusayan - Las Vegas

Po śniadaniu- wyjazd z hotelu do Las Vegas. Przyjazd na miejsce - czas wolny, możliwość skorzystania z uroków i atrakcji miasta. Nocleg w Las Vegas.

Dzień 7.

Las Vegas – Dolina Śmierci - Bakersfield

Wcześnie rano po śniadaniu, odebranie z hotelu i wyjazd z Las Vegas przez słynną pustynną depresję (-86m) zwaną "Death Valley" (Dolina Śmierci), na której temperatury sięgają do 56°C. Przejazd do Bakersfield- zwiedzanie miasteczka. Zakwaterowanie w hotelu- nocleg.

  

Dzień 8.

Bakersfield – Yosemite - Modesto

Po śniadaniu wyjazd do Parku Yosemite, którego główną atrakcją jest zwiedzanie słynnej Yosemite Valley. W 1864 roku dolina Yosemite stała się pierwszym parkiem narodowym w USA o powierzchni 3100 km2. W roku 1984 Yosemite został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Każdy, kto zobaczy wąską Yosemite Valley - potężne i jedyne w swoim rodzaju „muzeum" geologicznej przeszłości ziemi - stwierdza, iż nawet te największe zachwyty i tak nie oddają prawdziwego piękna tego miejsca. Dolinę (o długości 10 km i szerokości 1 km) otaczają strome, niemal pionowe i poprzecinane licznymi wodospadami skały wysokości około 1,5 km, których poszarpane szczyty ostro odcinają się na tle nieba. W dole rozpościerają się łąki obramowane dębami, cedrami i jodłami. Nocleg w hotelu w okolicach Modesto.

Dzień 9

Modesto - San Francisco

Po śniadaniu przejazd do San Francisco- zwiedzanie miasta. Zobaczymy między innymi: Civic Center, Davies Symphony Hall, Main Library Opera House i Old Mission Dolores, gdzie narodziło się miasto. Twin Peaks, panorama całej zatoki. Po zwiedzeniu ogrodu- przejazd wzdłuż wybrzeża Pacyfiku do słynnego Golden Gate Bridge. Punkt widokowy Vista Point North, skąd roztacza się wspaniały widok na San Francisco, zatokę, wyspę Alcatraz i wyspę Anioła. Po krótkim odpoczynku- 2-godzinna wycieczkę łodzią na wyspę Alcatraz, na której znajdują się ruiny słynnego więzienia. Powrót do hotelu. Wieczorem zwiedzanie Chinatown.

Dzień 10.

San Francisco - Monterey – Carmel - San Simeon

Po śniadaniu wyjazd w kierunku San Simeon. Po drodze - jedno z największych akwarium na świecie - Monterey Aquarium, oraz zwiedzania miasteczka Carmel. Późnym wieczorem przyjazd do hotelu położonego na wybrzeżu. Nocleg.

Dzień 11.

San Simeon – Santa Barbara – Santa Monica – Los Angeles

Po śniadaniu- wyjazd w kierunku Los Angeles- przystanek w Santa Barbara z najstarszym w Kalifornii drewnianym molo oraz w najstarszym i największym kurorcie na terenie Los Angeles - Santa Monica, słynącym z ciągnącej się aż przez trzy przecznice promenady i pięknie odnowionego molo, na których można spotkać grupy artystów i muzyków oraz mieszkające w okolicy brytyjskie literackie sławy i gwiazdy rocka. Przejazd do Los Angeles w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu słynnej Sunset Boulevard.

Dzień 12.

Zwiedzanie Los Angeles - Universal Studios

Po wczesnorannym śniadaniu- zwiedzanie Los Angeles. Podczas zwiedzania zobaczymy centrum miasta: Chiński Teatr, spacer śladami gwiazd Hollywood po Alei Gwiazd, aby kontynuować przejazd przez dzielnice domów aktorów filmowych w Beverly Hills. Czas na lunch, a po nim kontynuacja przejazdu Bulwarem Zachodzącego Słońca do Hard Rock Cafe i Beverly Shopping Center. Po południu opcjonalnie wycieczka do Universal Studios (bilety wstępu w cenie ok. 139 USD) lub czas wolny. Kolacja pożegnalna (niewliczona w cenę).

Dzień 13.

Wylot z Los Angeles

Po śniadaniu czas wolny na samodzielne zakupy lub zwiedzanie, przejazd na lotnisko i wylot z Los Angeles do Polski.

Dzień 14.

Przylot do Polski

Wylot z Los Angeles.

Cena zawiera:

 • Bilety lotnicze oraz dopłaty paliwowe;

 • Noclegi w hotelah orz motelach 3*** i 2**;

 • Wyżywienie w postacji śniadań,(możliwość dokupienia obiadokolacji w kwocie 500 USD/ osoba);

 • Koszty realizacji programu, przejazdy autokarem na miejscu;

 • Opieka pilota oraz przewodników lokalnych;

 • Ubezpieczenie NNW, KL.

Cena nie zawiera:

 • Obligatoryjnych kosztów realizacji programu- bilety wstępów, zwyczajowe napiwki, opłaty klimatyczne, parkingi (380 USD/os., płatne na miejscu u pilota). Kwota jest integralną częścią ceny i nie podlega rozliczeniu oraz zwrotowi;

 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych;

 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 PLN (płatne przy pierwszej zaliczce);

 • Obiadokolacji  (możliwość dokupienia za 500 USD/ osoba)

 • Wynajem zestawów słuchawkowych - 40PLN / os.- płatne u pilota

 • Kosztów wycieczek fakultatywnych;

 • Osobistych wydatków (minibar, telefon);

 • Dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 700 USD

Yosemite_Valley_from_Wawona_Tunnel_view,

Yosemite_Valley_from_Wawona_Tunnel_view,

zapora hoover

zapora hoover

w-podrozy-miasta-wielki

w-podrozy-miasta-wielki

unnamed

unnamed

universal-studios-entrance

universal-studios-entrance

strip_b86ddbea-3add-4995-b449-ac85d700b0

strip_b86ddbea-3add-4995-b449-ac85d700b0

carmel-by-the-sea-1770184_1920

carmel-by-the-sea-1770184_1920

antelope-canyon-4418944_1920

antelope-canyon-4418944_1920

beste-reistijd-bryce-canyon-national-par

beste-reistijd-bryce-canyon-national-par

san francisco_870

san francisco_870

Jesteś zainteresowany?

Dziękujemy za przesłanie!