top of page
Image by Hendrik Cornelissen

Tanzania + Zanzibar

Wylot:
Warszawa (lotnisko Chopina)

Termin:
19-19 listopad 2021

Cena:
16 980 zł

Ramowy program wycieczki:

Dzień 1.

Przelot do Tanzani

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Tanzanii. Przylot na Kilimanjaro International Airport. Przejazd do hotelu w Arushy (pol. Arusza) – miejscowości leżącej pod górą Meru. Kolacja.

Dzień 2.

Arusha - Mulala

Wizyta w wiosce Mulala. Spotkanie z kobietami z grupy Agape, które angażują się w różnorodne projekty ekonomiczne. Najpopularniejszym z nich jest hodowla pszczół, które produkują wysokiej jakości miód, znany ze swoich licznych właściwości leczniczych. Kobiety  zajmują się również produkcją serów, których będzie okazja spróbować, a także uprawą bananów i zbóż. Chętnie też śpiewają dla odwiedzających wioskę gości. Obiad – tradycyjne potrawy tanzańskie oraz świeżo mielona kawa z miejscowej plantacji. Spacer po wiosce. Powrót do Arushy. Kolacja.

Dzień 3.

P.N. Jeziora Manyara

Wyjazd do Parku Narodowego Jeziora Manyara. Park leży w wielkiej dolinie ryftowej, potężnym rozpęknięciu skorupy ziemskiej, które biegnie przez kontynent afrykański od Etiopii daleko na południe. Dwie trzecie powierzchni parku zajmuje jezioro. Żyje tu wiele gatunków ptaków m.in. afrykańskie lotki, flamingi, marabuty, bociany siodłowe. Pozostałe obszary parku to tereny półpustynne, sawanny i tropikalne lasy deszczowe, które są domem dla małp, bawołów, żyraf, lwów, antylop, słoni, hipopotamów i wielu innych zwierząt. Posiłek w formie pikniku. Kolacja i nocleg w lodge na terenie parku.

Dzień 4.

P.N. Serengeti

Przejazd na północ. Safari w najsłynniejszym rezerwacie zwierząt w Afryce – Parku Narodowym Serengeti, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na ogromnej sawannie żyją w nim setki tysięcy egzotycznych zwierząt i ptaków (choć niektóre z nich, jak np. bociany, przylatują tu na zimę z Europy). Posiłek w formie pikniku. Zakwaterowanie i kolacja w lodge w parku.

Dzień 5.

P.N. Serengeti

O świcie fakultatywna opcja niezapomnianego przelotu balonem nad Serengeti, połączona ze śniadaniem i szampanem (ok. 600 USD/osoba; konieczne wcześniejsze pisemne zgłoszenie w biurze, nie później niż na 40 dni przed wyjazdem). Dalszy ciąg safari w Serengeti – jednym z największych parków narodowych Tanzanii, słynącym z migrujących sezonowo wielomilionowych stad kopytnych (antylop, zebr, gazeli, bawołów). Okazja do zobaczenia najbardziej egzotycznych zwierząt Afryki. Posiłek na łonie natury. Powrót do lodge na kolację i nocleg.

Dzień 6.

Rezerwat Ngorongoro

Rano wyjazd do krawędzi wielkiej kaldery (2216 m n.p.m.). Safari w rezerwacie Ngorongoro, słynącym z dużej koncentracji dzikiej przyrody. W kalderze wygasłego wulkanu, największego na świecie z wciąż nienaruszonymi ścianami, żyją setki gatunków ptaków i dzikich zwierząt – słonie, nosorożce, antylopy gnu, afrykańskie bawoły, antylopy krowie, flamingi, marabuty. Posiłek na łonie natury. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w lodge.

Dzień 7.

Arusha - Zanzibar

Przejazd do Arushy. Transfer na lotnisko. Przed wylotem suchy prowiant (lunch box). Przelot na Zanzibar – malowniczą, tropikalną wyspę, niegdyś siedzibę sułtanatu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i kolacja.

Dzień 8-9.

Wyspa Zanzibar

Wypoczynek na Zanzibarze. W trakcie pobytu – śniadania i kolacje. Czas na kąpiele morskie i słoneczne. Dla chętnych fakultatywnie m.in.

 • wizyta na plantacji przypraw, gdzie rosną pieprz i wanilia, kardamon, gałka muszkatołowa, cynamon, goździki (30 USD, min. 5 osób); 

 • wycieczka po wyspie i zwiedzanie zabytkowego starego miasta Zanzibaru (Stone Town), które do dziś zachowało orientalny charakter – meczety, pałac sułtana. W porcie cumują tradycyjne łodzie żaglowe zwane dhow (30 USD, min. 5 osób).

Dzień 10.

Wylot do Polski

Transfer na lotnisko. Wylot z Zanzibaru.

Dzień 11.

Przylot do Polski

Przylot do Polski do Warszawy.

Program

Świadczenia

Cena zawiera:

 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

 • przeloty wewnętrzne,

 • przejazdy autokarami/mikrobusami oraz samochodami terenowymi podczas safari,

 • 9 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, na Zanzibarze hotel 5*; lodge podczas safari; pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1900 PLN,

 • 9 śniadań, 1 obiad w wiosce tanzańskiej, 5 razy lunch box, 9 kolacji (podczas safari – 3 posiłki dziennie, na Zanzibarze – 2 posiłki dziennie),

 • bilety wstępu do parków narodowych i rezerwatu Ngorongoro,

 • wizytę w wiosce Mulala,

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników,

 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Informacje dodatkowe:

 • Rata I: 2000 PLN płatna przy zapisie, Rata II: płatna na 40 dni przed wyjazdem

 • Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz bezzwrotna składka na TFP - 13 PLN.

 • Przy wpłacie II raty należy dostarczyć skan paszportu (strona ze zdjęciem), kolorowe zdjęcie paszportowe (en face) w formie cyfrowej, opłatę za wizę 220 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki oraz posiadać min. 1 stronę wolną. 

 • Zalecana profilaktyka antymalaryczna.

 • Na opłatę lotniskową należy zabrać ze sobą 30 USD.

 • Na zwyczajowe napiwki dla obsługi, lokalnych przewodników, kierowców, tropicieli zwierząt należy przeznaczyć ok. 100 USD.

Organizatorem jest biuro podróży Logos Tour.

Świadczenia

Galeria

Galeria

Jesteś zainteresowany?

bottom of page