top of page
Image by Saad Chaudhry

Laponia - mroźna przygoda w Finlandii

TERMINY I CENA

3 terminy w 2024

20.01 - 26.01.2024
05.02 - 11.02.2024
19.02 - 25.02.2024

6 600 ZŁ
7 200 ZŁ
7 200 ZŁ

Wylot:
Warszawa (lotnisko Chopina)

Ramowy program wycieczki:

Dzień 1.

Helsinki

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Helsinek. Po przylocie transfer do centrum i zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer po stolicy Finlandii.

Dzień 2.

Rovaniemi - wioska św. Mikołaja

Przelot do Rovaniemi, głównego miasta fińskiej Laponii. Zwiedzanie Arktikum, oryginalnego Muzeum Lapońskiego i Terenów Arktycznych, mieszczącego się pod ziemią. Zapoznanie się z przeszłością i codziennym życiem rdzennych mieszkańców północnych regionów Europy. Następnie postój w wiosce świętego Mikołaja, znajdującej się na kręgu polarnym. Okazja do zrobienia sobie zdjęcia ze świętym Mikołajem (cena od 35 EUR). Czas wolny na zakupy w wielu sklepach. Przejazd autokarem do Saariselka, miasta leżącego 260 km za kołem podbiegunowym północnym. Zakwaterowanie w apartamentach w stylu skandynawskim (na 5 nocy).

Dzień 3.

Saariselka

Spacer po Saariselka, słynnym lapońskim kurorcie. Przegląd miejscowej oferty rozrywkowo-sportowej, w której można znaleźć m.in. przejażdżki skuterami śnieżnymi, powożenie reniferami i zaprzęgami psów husky. Przejazd lokalnym skibusem na szczyt Pięknej Góry (Kaunispaa), skąd rozpościera się rozległy widok na białe wzgórza Laponii. Po rozgrzaniu się ciepłymi napojami w restauracji, grupowy zjazd na sankach. Przejście do centrum narciarskiego, gdzie zaczynają się trasy wyciągów – orczykowego i krzesełkowego. W Saariselka są wypożyczalnie oferujące wszelki sprzęt do uprawiania sportów zimowych, wśród nich narty zjazdowe i biegówki z obuwiem, nartosanki, rakiety śnieżne, sanki, kombinezony, rękawice, czapki, gogle. Powrót skibusem do wioski. Po południu – czas wolny. Wieczorny spacer i duże prawdopodobieństwo zobaczenia zorzy polarnej. Zjawisko to występuje w okolicy Saariselka niemal każdej nocy, gdy niebo nie jest zasłonięte chmurami. Po powrocie ze spaceru niepowtarzalna okazja skorzystania z prawdziwej, fińskiej sauny, w którą wyposażone są wszystkie apartamenty.

Dzień 4.

Safari w zaprzęgu reniferów

Fakultatywnie – spokojna wycieczka saniami ciągniętymi przez renifery. Przejazd przez ośnieżony las. Po safari poczęstunek. Po południu fakultatywnie 2-godzinna wyprawa w rakietach śnieżnych do zasypanego śniegiem lasu będącego częścią parku narodowego im. Urho Kekkonena. Podziwianie pięknych widoków na wzgórza i dolinę strumienia oraz szansa spotkania reniferów wyjadających mech spod głębokiego śniegu. Po powrocie czas wolny na zakupy wyrobów miejscowego rękodzieła, oryginalnych pamiątek, m.in. z kości, futra i skóry renifera. Wieczorem fakultatywnie – możliwość wyjazdu do tradycyjnej sauny dymnej; odważni mogą ochłodzić się w przerębli.

Dzień 5.

Safari w zaprzęgu psów husky

Safari w zaprzęgach psów husky – fakultatywnie. Każdy zaprzęg jest złożony z sań na jedną osobę + jedna osoba powożąca, ciągną go trzy pary psów. Przejazd kilkukilometrową trasą przez las. Po safari – poczęstunek. Po południu czas wolny. W wiosce znajdują się liczne sklepy z pamiątkami, galerie sztuki oraz duży market otwarty codziennie przez 12 godzin. Dużą atrakcją dla licznie przybyłych ze świata turystów są restauracje oferujące, obok znanych międzynarodowych dań, także tradycyjne specjały kuchni lapońskiej – gulasz z mięsa renifera podawany z ziemniakami purée i żurawiną, a także potrawy z ryb i ptaków lapońskich. Egzotycznymi owocami są zbierane na bagnach maliny błotne podawane na deser ze smażonym, białym serem.

Dzień 6.

Safari na skuterach śnieżnych

Przed południem fakultatywnie – safari na skuterach śnieżnych. Przejazd dwuosobowymi skuterami trasą liczącą ok. 10 km, pod opieką miejscowych przewodników. W trakcie safari – gorący napój. Wieczorem fakultatywnie możliwość kąpieli w basenie – podgrzewana woda, jacuzzi, sauny, tropikalna sceneria. Na miejscu jest także salon odnowy biologicznej, masaże, kąpiele ziołowe.

Dzień 7.

Ivalo-Helsinki

Transfer na pobliskie lotnisko w Ivalo i wylot do Helsinek. Przelot do Warszawy.

Program
Świadczenia

Świadczenia

Cena zawiera:

 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

 • przeloty wewnętrzne,

 • przejazdy autokarem/mikrobusem wg programu,

 • 6 noclegów; zakwaterowanie (5 noclegów) w 2, 4-os. apartamentach (sypialnia, aneks kuchenny z całym wyposażeniem, sauna), 1 nocleg w Helsinkach w hotelu 3*; dopłata do 1-os. apartamentu i pokoju w hotelu 1200 PLN,

 • 5 śniadań (szwedzki stół), 1 x breakfast box zamiast śniadania w dniu 2,  

 • opiekę polskiego pilota-przewodnika,

 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Informacje dodatkowe:

 • Rata I: 1000 PLN płatna przy zapisie, Rata II: płatna na 45 dni przed wyjazdem

 • Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 10 PLN oraz bezzwrotna składka na TFP - 10 PLN.

 • Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni jest dowód osobisty lub paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

 • Na opłatę atrakcji sportowych (przejazdy skibusem i zjazd na sankach, skutery śnieżne, rakiety śnieżne, powożenie reniferami, psami husky itp.) oraz wstęp do Arktikum w Rovaniemi należy przeznaczyć ok. 490 EUR.

 • Za dodatkową opłatą istnieje możliwość zarezerwowania większego apartamentu (np. dla 2 osób – 450 PLN od osoby – za 5 noclegów).

 

Oferta z biura podróży LogosTour.

Galeria

Galeria

Jesteś zainteresowany?

bottom of page